बेलायती प्रधानमन्त्रीले गरे नयाँदिल्लीमा हिन्दु मन्दिरको दर्शन

खबरपथ संवाददाता
२४ भाद्र २०८०, आईतवार १८:३९

नयाँदिल्ली । बेलायती प्रधानमन्त्री ऋषि सुनक पत्नी अक्षता मूर्तिसँग आइतबार बिहान अक्षरधाम मन्दिर पुगेका छन् ।

उनले सबै विधिपूर्वक भगवान स्वामी नारायणको दर्शन गरेका थिए । वर्षाको बीचमा प्रधानमन्त्री सुनक पत्नीसहित मन्दिर पुगेका हुन्। जी–२० शिखर सम्मेलनमा सहभागी हुन भारत पुगेका प्रधानमन्त्री सुनकले आफू हिन्दू भएकोमा गर्व गरेको बताएका थिए ।

बेलायती प्रधानमन्त्री ऋषि सुनक भर्खरै बेलायतमा आयोजित मोरारी बापुको कथामा पनि सहभागी भएका थिए । जहाँ उनले रामायणजीको आरतीसमेत गरेका थिए । सो कथालाई सम्बोधन गर्दै बेलायती प्रधानमन्त्रीले जय श्रीरामको नारा लगाएर शुरुवात गरेका थिए । यस क्रममा उनले हिन्दू धर्मले आफ्नो जीवनको हरेक पक्षमा मार्गदर्शन गर्ने र बेलायतको प्रधानमन्त्रीका रूपमा आफूलाई सक्दो गर्ने साहस दिएको बताए ।

सम्बोधनका क्रममा उनले सो कार्यक्रममा हिन्दू भएर आएको बताएका थिए । धर्म मेरो लागि व्यक्तिगत कुरा हो। प्रधानमन्त्री बन्नु ठूलो सम्मान हो तर यो सजिलो काम होइन। उनले भने कि हामीले धेरै कठिन निर्णयहरू, कठिन विकल्पहरू लिनु पर्छ र मेरो धर्मले मलाई मेरो देशको लागि राम्रो गर्नको लागि साहस र बल दिन्छ।

मन्दिर र वरपर सुरक्षा व्यवस्था कडा पारिएको प्रहरीले जनाएको छ । एक वरिष्ठ प्रहरी अधिकारीले भने कि यस क्षेत्रमा पहिले नै ब्यारिकेडहरू राखिएको छ, र जी २० शिखर सम्मेलनलाई ध्यानमा राखेर अनुसन्धान भइरहेको छ। बेलायती प्रधानमन्त्रीको भ्रमणका लागि पर्याप्त संख्यामा सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको उनले बताए ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*